Slovo ředitele

Vážení zákazníci, vážení kandidáti,

Když naše společnost začala působit jako personální agentura, ptali se mě mojí známí, jestli to myslím vážně. V České Republice bylo přes 1000 agentur a vznik další se proto zdál jako přinejmenším zvláštní nápad. Naše rozhodování však nebylo vůbec složité. Trh sám vytvořil mezeru, kterou nás donutil zaplnit. Vzhledem k mým osobním zkušenostem s působením agentur v ČR i v Evropě a pověstí s nimi spojenou jsme se rozhodli udělat agenturu již od začátku jinak.

Začali jsme totiž dělat to, čemu rozumíme. Měli jsme v tom nezanedbatelnou výhodu. Pohybuji se v oblasti informačních technologií již delší dobu. Podílel jsem se na mnoha projektech pro zákazníky v České Republice i celé Evropě. Některé projekty byly úspěšné, jiné méně. Nehrály v tom ani tak roli použité technologie, které jsou dnes již na vysoké úrovni. Hlavní rozdíl byl v lidech, v týmu. Firmy, které měly vysoké nároky na kvalitu svých týmů, byly ve výsledku úspěšnější. Už sám fakt, že jste obklopeni kvalitními kolegy, vás nutí na sobě pracovat, zdokonalovat se a držet s nimi krok. Proto, když někteří naši zákazníci tvrdí, že je těžké najít kvalitní lidi a že berou každého, kdo má „hlavu a ruce“, nesouhlasím s nimi. Vím, že úspěšná firma potřebuje lidi, které jejich práce baví, kteří mají sami touhu na sobě pracovat a kteří jsou ochotni udělat krok navíc. Stejný přístup sdílí i náš tým v Colorbee.

Naše filozofie je jednoduchá. Mít výsledky. K tomu přispívá náš propracovaný výběrový proces, který jde za rámec klasického osobnostního pohovoru a při kterém využíváme naše dlouholeté zkušenosti v oboru. Navíc disponujeme znalostí trhu a širokou sítí kontaktů v ČR i EU. Nebojíme se poučit z chyb. Neustále se zlepšujeme a inovujeme stávající procesy, abychom firmám pomohli najít kvalitní kolegy. A kandidátům pomáháme najít tu správnou pozici.

Uplynulý rok nám potvrdil, že jdeme správnou cestou. Zákazníci chápou naše výhody. Obsazené pozice a umístění kandidáti to potvrzují. V poslední době sledujeme rozmach nových způsobů v oblasti obsazování lidských zdrojů, kde se často skloňují slova jako automatický, virtuální nebo sociální. Používání špičkových technologií však samo o sobě nezaručí úspěšné dosazení kandidáta. Praxe ukazuje, že v této oblasti ještě po dlouho dobu nic nenahradí člověka a jeho zkušenosti. Je to náročná práce, která po nás vyžaduje víc než jen průměrnou snahu a sedět 8 hodin v kanceláři. Přesto anebo právě proto, nás naše práce baví. Věřím, že je to na nás vidět a jsem rád, že to naši zákazníci i kandidáti oceňují.

Můj tým i já se těšíme na společnou spolupráci s Vámi.

Přeji Vám úspěšný den.

Lubomír Husar
Lubomír on Linkedin Lubomír on Twitter

Komentáře nejsou povoleny.